We are a leading Manufacturer of indian tradition gold plated jhumka earring, rose gold gemstone earring, silver plated earring pendant set, women jhumka earrings, gold plated fashion earrings and gold plated dangle drop earrings from Jaipur, India.
₹ 295 / pair Get Latest Price
| Color | Golden |
| Size | 2 inch |
| Earring Type | Jhumki |
| Plating | Gold |
| Occasion | Party Wear, Wedding Wear, Engagement Wear |
| Material | Gold Plated |
| Shape | Fancy |
| Packaging Type | Packet |
| Gender | Female |
| Main Stone | Onyx |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Material | Rose gold plated |
| Earring Type | Drop Earring |
| Color | Rose gold plated |
| Shape | Flower |
| Plating | rose gold plated |
| Size | 2 inch |
| Occasion | party wear |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Gender | female |
| Packaging Type | Packet |
₹ 240 / Set Get Latest Price
| Material | rose gold |
| Color | rose gold |
| Size | 2 inch |
| Shape | fancy |
| Diamond Type | no stone |
| Design | leaf design |
| Metal Type | Brass |
| Occasion | Party |
| Product Type | jewelry set |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Packaging Type | packet |
Minimum order quantity: 10 Set
₹ 295 / pair Get Latest Price
| Base Metal | Brass |
| Plating Color | Gold |
| Design Type | Jhumka |
| Work | Kundan |
| Occasion | wedding |
| Color | Golden |
| Shape | Jhumki |
| Material | Brass |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Metal | Brass |
| Earring Type | Stud |
| Shape | Round |
| Size | 1.5" |
| Stone | No Stone, Gemstone |
| Plating | Gold Plated |
| Color | Golden |
| Style | Traditional |
| Material | Brass |
| Occasion | Wedding |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Stone Type | Quartz |
| Gender | Women |
| Purity | Brass |
| Usage/Application | Jewelry |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 295 / pair Get Latest Price
| Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Shape | Fancy |
| Size | 2" |
| Color | Golden |
| Plating | Gold Plated |
| Occasion | Wedding |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Stone Type | Quartz |
| Base Metal | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 195 / pair Get Latest Price
| Pearl Type | Freshwater |
| Base Metal | 925 Silver |
| Earring Type | Dangler |
| Size | 1.5" |
| Shape | Round |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Earrings |
| Stone Type | Pearl |
| Plating | Gold Plated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 350 / pair Get Latest Price
| Earring Type | Dangle Earring |
| Base Metal | Brass |
| Plating | Gold |
| Shape | Fancy |
| Stone | Gemstone |
| Color | Golden |
| Style | Traditional |
| Material | Gemstone |
| Occasion | Party Wear |
| Gender | Women |
| Stone Type | Pearl |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Shape | Fancy |
| Earring Type | Stud Earring |
| Color | Golden |
| Occasion | Party Wear |
| Material | Gemstone |
| Gender | Womens |
| Stone Type | Pearl |
| Base Metal | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Stud Earring |
| Shape | Fancy |
| Color | Golden |
| Occasion | Party Wear |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Stud Earring |
| Shape | Fancy |
| Color | Golden |
| Occasion | Wedding Wear |
| Material | Brass |
| Gender | Women's |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Huggie Earring |
| Shape | Fancy |
| Color | Golden |
| Occasion | Party Wear |
| Material | Druzy |
| Gender | Women's |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Stud Earring |
| Shape | Fancy |
| Color | Golden |
| Occasion | Wedding Wear |
| Material | Drusy |
| Gender | Women's |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Metal | Brass |
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Plating | Gold |
| Shape | Round |
| Stone | Gemstone |
| Color | Golden |
| Style | Traditional |
| Occasion | Wedding Wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Metal | Brass |
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Plating | Gold |
| Shape | Round |
| Stone | Pearl |
| Color | Golden |
| Style | Traditional |
| Occasion | Wedding Wear |
| Stone Type | Pearl |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Material | Brass |
| Earring Type | Danglers |
| Color | Yellow |
| Shape | Round |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Color | White |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Metal | Brass |
| Material | Silver |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 599 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Shape | Fancy |
| Color | Golden |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
| Metal | Brass |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 299 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Occasion | Party Wear |
| Stone Type | Pearl |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Metal | Brass |
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Plating | Gold |
| Shape | Fancy |
| Stone | Gemstone |
| Color | Golden |
| Style | Traditional |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Base Material | Brass |
| Earring Type | Studs |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Plating | Silver Plated |
| Style | Hoop |
| Stone Type | Turquoise |
| Earning Type | Dangle |
| Brand | Nimbarkgems&jewelry |
| Shape | Same As |
| Color | Tibetan Jewelry |
| Material | Brass |
| Occasion | Party Wear Jewelry |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 195 / Set Get Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Type | Artificial Jewelry |
| Jewellery Type | Hand Made |
| Color | multicolor |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Country of Origin | Made in India |
| Style | Flower |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Brand | Nimbarkgems&jewellry |
| Country of Origin | Made in India |
| Style | Flower |
| Material | Brass |
| Color | Golden |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 399 / pair Get Latest Price
| Shape | Fancy |
| Earring Type | Dangle Earring |
| Occasion | Party Wear |
| Material | Gemstone |
| Gender | Women |
| Stone Type | Pearl |
| Base Metal | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Type | Earring |
| Metal Type | Brass |
| Color | Silver |
| Occasion | Wedding |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Main Stone | Turquoise |
| Warranty | Yes |
| Handmade | Yes |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 449 / pair Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Golden |
| Size | 1.5" |
| Usage/Application | Earrings |
| Shape | D Shape |
| Stone Type | Rose Quartz |
| Occasion | Wedding |
| Plating | Gold Plated |
| Purity | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 150 / pair Get Latest Price
| Color | White |
| Shape | Oval |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Material | Brass |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 290 / pair Get Latest Price
| Shape | Fancy |
| Earring Type | Drop Earring |
| Size | 2 Inch |
| Color | Golden |
| Plating | Gold |
| Material | Gold plated |
| Packaging Type | Packet |
| Gender | Female |
| Occasion | Wedding Wear, Party Wear, Engagement Wear |
₹ 490 / pair Get Latest Price
| Stone Grade | AA |
| Base Metal | Sterling Silver |
| Earring Style | Drop |
| Shape | Round |
| Earning Type | Stud Earrings |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Stone Shape | Round |
| Stone Setting | Bezel |
| Certification | Not Certified |
| Color | Purple |
| Material | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 245 / pair Get Latest Price
| Type | Dangler |
| Plating Color | Gold |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Material | Brass |
| Size | 2" |
| Occasion | Wedding |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 299 / pair Get Latest Price
| Plating Color | Gold |
| Base Material | Brass |
| Shape | Square |
| Size | 2" |
| Plating | Gold Plated |
| Color | Golden |
| Stone Type | Pearl |
| Material | Brass |
| Occasion | Wedding |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Gender | Women |
| Base Metal | Brass |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Dangler |
| Earring Type | Studs |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 399 / pair Get Latest Price
| Base Metal | 925 Silver |
| Earring Type | Drop |
| Stone Type | Turquoise |
| Size | 2" |
| Stone Color | Sky Blue |
| Shape | Oval |
| Stone Shape | Oval |
| Occasion | Wedding |
| Usage/Application | Earrings |
| Plating | Gold Plated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Brass |
| Color | Green |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 249 / pair Get Latest Price
| Material | Brass |
| Shape | Teardrop |
| Color | Pink |
| Stone Details | Rose Quartz |
| Occasion | party wear |
| Size | 1.5" |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Earning Type | Hoop |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 299 / pair Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Shape | Fancy |
| Color | White |
| Brand | Nimbarkgems&Jewellery |
| Origin | Jaipur |
| Earning Type | Hoop |
| Jewelry type | Earrings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 299 / pair Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Shape | Fancy |
| Color | White |
| Stone Details | Pearl |
| Brand | NImbarkgems&jewellery |
| Origin | Jaipur |
| Earning Type | Hoop |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 195 / Piece Get Latest Price
| Base Metal | Metal |
| Plating | Matte Silver |
| Earring Style | Dangler |
| Material | Metal |
| Occasion | Festivals |
| Color | Silver |
| Jewellery Type | Handmade |
| Brand | Nimbarkgems&jewelery |
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Shape | Fancy |
| Color | White |
| Stone Details | Pearl |
| Brand | NImbarkgems&jewellery |
| Origin | Jaipur |
| Earning Type | Hoop |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 199 / pair Get Latest Price
| Color | Silver |
| Shape | Same As Images |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Material | Gemstone |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
Tanuj Khandelwal (Proprietor)
Nimbark Gems & Jewellery
17, Laxmi Narayan Mandir Campus, Laxmi Narayan Puri
Jaipur - 302003, Rajasthan, India