Offering you a complete choice of products which include larimar 925 sterling silver stud earrings, 925 sterling silver amethyst earrings, turquoise 925 sterling silver earring, 925 sterling silver larimar earrings, 925 silver earrings and sterling silver 925 labradorite earring.
₹ 1099 / pair Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 92.5 Silver |
| Brand | Nimbark Gems & Jewellery |
| Weight | 5 to 8 gm |
| Color | Blue |
| Material | Gemstone |
| Design Type | Stud Earrings |
| gemstones available | All Stone |
| Occasion | Party |
| Size | 1" |
| Type | Earrings |
| Main Stone | Larimar & Cz Quartz |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Style | Stud Earrings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 1399 / pair Get Latest Price
| Shape | Teardrop |
| Size | 1.5" |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Color | Silver |
| Colour | Purple |
| Material | Gemstone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 499 / pair Get Latest Price
| gemstones available | Turquoise |
| Material | Silver |
| Color | Green |
| Shape | Pear |
| Stone Type | Turquoise |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
Minimum order quantity: 20 pair
₹ 1290 / pair Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 92.5 |
| Brand | nimbarkgems&jewellery |
| Color | silver |
| Size | Free |
| Material | Silver and Stone |
| Type | earrings |
| Shape | Same As |
| Main Stone | larimar |
| Occasion | Party Wear |
| Finish | Silver |
Minimum order quantity: 5 pair
₹ 2500 / pair Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 92.5 Silver |
| Brand | NImbarkgems&jewellery |
| Color | Silver |
| Material | Sterling Silver |
| Design Type | Earrings |
| Occasion | Party |
| Size | 2" |
| Type | Earrings |
| Usage/Application | Jewelry |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 145 / Gram Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 925 Sterling Silver |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Color | Blue |
| Material | Gemstone |
| Design Type | Dangle/Drop Earrings |
| Occasion | Party |
| Type | Earrings |
| Main Stone | Labradorite |
Minimum order quantity: 20 Gram
Tanuj Khandelwal (Proprietor)
Nimbark Gems & Jewellery
17, Laxmi Narayan Mandir Campus, Laxmi Narayan Puri
Jaipur - 302003, Rajasthan, India