Our range of products include top quality solid 925 sterling silver earring for girl, 925 silver gemstone earrings, malachite sterling silver earrings, kyanite earrings 925 sterling silver jewelry and sterling silver peridot earring.
₹ 1800 / pair Get Latest Price
| Earring Type | Hoops |
| Gemstone | Turquoise |
| Plating | Silver (No Plating) |
| Purity | 92.5 silver |
| Style | Traditional |
| Material | Sterling silver |
| Weight | 4-10 Gram |
| Closure Type | Hook |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Gender | Women |
| Size | 1.5" to 2" |
| Occasion | Festival |
Minimum order quantity: 5 pair
₹ 845 / pair Get Latest Price
| Earring Type | Drops |
| Gemstone | Stone |
| Plating | Silver (No Plating) |
| Ideal For | Women |
| Purity | 925 Silver |
| Style | Modern, Traditional |
| Material | Silver |
| Weight per Pair | 5-10 gm |
| gemstones available | Sun Sitara |
| Design Type | Earrings |
| Brand | Nimbark Gems & Jewellery |
| Gender | Women |
| Size | 1.5" Inch |
| Occasion | Festival |
| Type | Earrings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 449 / pair Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 925 Silver |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Color | Green |
| Material | Gemstone |
| Design Type | Earrings |
| Occasion | Party |
| Type | Earrings |
| Main Stone | Malachite |
| Style | Hook Earrings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
₹ 1199 / pair Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 92.5 Sterling silver |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Weight | 10-20 Gram |
| Color | blue |
| Material | Sterling silver |
| Design Type | Oval |
| gemstones available | Yes |
| Occasion | Casual |
| Size | 2 inch |
| Surface Finished | Flat |
| Height | 2" Inch |
| Type | Earrings |
| Main Stone | Kyanite |
Minimum order quantity: 5 pair
₹ 745 / pair Get Latest Price
| Gender | Women |
| Purity | 925 Silver |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Color | Green |
| Material | Gemstone |
| Design Type | Earrings |
| Occasion | Festival |
| Size | 2" |
| Type | Earrings |
| Main Stone | Peridot |
| Style | Hook Earrings |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 pair
Tanuj Khandelwal (Proprietor)
Nimbark Gems & Jewellery
17, Laxmi Narayan Mandir Campus, Laxmi Narayan Puri
Jaipur - 302003, Rajasthan, India