Offering you a complete choice of products which include oyster turquoise 925 silver pendant, vintage silver pendant, silver plated pendants, silver flower pendant, multi gemstone silver pendant and larimar gemstone silver pendant.
₹ 1050 / Piece Get Latest Price
| Stone Use | Turquoise |
| Material | Gemstone |
| Purity | 925 Sterling Silver |
| Color | Same As |
| Size | 2" |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Occasion | Party Wear |
| Type | Pendant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Occasion | Party Wear |
| Type | Pendant |
| Color | Blue |
| Material | Brass |
| Size | 2" |
| Jewellery Type | Pendant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Stone Use | Quartz |
| Purity | Brass |
| Color | Silver |
| Polish Type | Silver Plated |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Occasion | Wedding |
| Type | Pendant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Stone Use | Garnet |
| Purity | Brass |
| Shape | Flower |
| Color | Silver |
| Size | 1.5" |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Occasion | Wedding |
| Type | Pendant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 295 / Piece Get Latest Price
| Silver Purity | 925 Silver |
| Pendant Design | Ethnic |
| Stone Use | Natural |
| Material | Brass |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Pendant |
| Occasion | Party |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 295 / Piece Get Latest Price
| Stone Use | Natural |
| Material | Brass |
| Occasion | Wedding |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Pendant |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 240 / Piece Get Latest Price
| Stone Use | Natural |
| Material | Brass |
| Size | 2" |
| Occasion | Party |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Jewelry |
| I Deal In | New Only |
| Metal Purity | Brass |
| Shape | Same As |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 245 / Piece Get Latest Price
| Stone Use | Natural |
| Material | Brass |
| Size | 2" Inch |
| Occasion | Party |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Pendant |
| I Deal In | New Only |
| Metal Purity | Brass |
| Shape | Same As |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 645 / Piece Get Latest Price
| Material | Gemstone |
| Color | Blue |
| Size | 1.2" |
| Shape | Round |
| Product Type | Pendant |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 129 / Gram Get Latest Price
| Stone Use | Moonstone |
| Material | Gemstone |
| Purity | 925 Sterling Silver |
| Color | White |
| Brand | Nimbarkgems&jewellery |
| Occasion | Wedding |
| Type | Pendant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Gram
₹ 295 / Piece Get Latest Price
| Silver Purity | 925 Silver |
| Gemstone Type | Multi Gemstone |
| Pendant Design | Ethnic |
| Stone Use | Natural |
| Material | Brass |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Pendant |
| Occasion | Party |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
Tanuj Khandelwal (Proprietor)
Nimbark Gems & Jewellery
17, Laxmi Narayan Mandir Campus, Laxmi Narayan Puri
Jaipur - 302003, Rajasthan, India